جایزه اصلی بخش نوعی نگاه جشنواره کن برای سینمای ایران

خانه » اخبار و نوشته ها » اخبار هنری » جایزه اصلی بخش نوعی نگاه جشنواره کن برای سینمای ایران
نقش رویای بهشت تولید فیلم و عکس تبلیغاتی برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری

جایزه اصلی بخش نوعی نگاه جشنواره کن برای سینمای ایران

انتشار: 17/05/28 برچسب ها : - -

“لِرد” به کارگردانی محمد رسول‌اف به عنوان بهترین فیلم بخش نوعی نگاه هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن شناخته شد.

برندگان این دوره بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن، شنبه شب معرفی شدند و فیلم “لِرد” به کارگردانی محمد رسول‌اف از ایران جایزه اصلی را دریافت کرد.

تازه‌ترین ساخته سینمایی رسول‌اف از روی فیلمنامه‌ای نوشته خود او ساخته شده است. در خلاصه داستان فیلم آمده است: رضا با دوری جستن از شهر، در مزرعه خود مشغول به کار است. او به همراه خانواده‌اش در دامن طبیعت زندگی آرامی دارد. اداره مزرعه با مشکلاتی روبرو شده است. رضا می‌خواهد این مشکلات را با دوری از زنجیره روابط فاسد محلی پشت سر بگذارد. رضا اخلاقی‌راد، سودابه بیضایی، نسیم ادبی، میثاق زارع و… در “لِرد” بازی می‌کنند.

“لِرد” یکی از ۱۸ فیلم بخش رقابتی نوعی نگاه جشنواره کن بود که به استعدادهای نو اختصاص دارد.

در همین حال، “دختر ایپریل” (April’s Daughter) به کارگردانی میشل فرانکو کارگردان مکزیکی جایزه داوران بخش نوعی نگاه را برد. این فیلم درباره تجدید دیدار یک مادر نامتعادل و دو فرزندش است که یکی از آن‌ها باردار است. اما سوارز بازیگر فیلم “خولی‌یتا” آلمودوار نقش ایپریل را بازی می‌کند. فرانکو سال گذشته فیلم “مزمن” با بازی تیم راث را در بخش مسابقه کن داشت.

جایزه بهترین کارگردان به تیلور شریدان برای “Wind River” رسید. اولین فیلم شریدان تولید مشترک آمریکا، بریتانیا و کاناداست. جرمی رنر و الیزابت اولسن در این فیلم معمایی بازی می‌کنند که داستانش در وایومینگ روی می‌دهد.

شازمین ترینکا برای فیلم ایتالیایی “خوش‌شانس” به کارگردانی سرجو کاستلیتو جایزه بهترین نقش‌آفرینی را برد و متیو آمالریک برای فیلم فرانسوی “باربارا” (Barbara) جایزه ویژه شعر سینما را دریافت کرد.

اوما تورمن بازیگر آمریکایی رئیس داوران بخش نوعی نگاه کن بود. ردا کاتب بازیگر فرانسوی، محمد دیاب کارگردان مصری، ژواکیم لافوس کارگردان بلژیکی و کارل اوک مدیر هنری جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری دیگر داوران این بخش بودند.