تصویربرداری همایش کنفرانس

خانه » اخبار و نوشته ها » تصویربرداری همایش کنفرانس

تصویربرداری همایش کنفرانس

انتشار: 21/12/10 برچسب ها :

تصویربرداری همایش کنفرانس و سمینار امروزه یکی از اقدامات مهمی است که در خلال برنامه ریزی برای اینگونه مراسم ها باید در نظر گرفته شود. از همین رو یافتن یک گروه کاربلد فیلمبرداری که از یک سو با تجربه بوده و از سوی دیگر منظم و دقیق باشد، بسیار مهم است.

همواره باید در نظر داشته باشید که در اغلب موارد، تصویربرداری همایش کنفرانس و … با هدف مستندسازی یا تبلیغاتی صورت می گیرد لذا آشنایی تیم اجرایی با این حرفه و تجربه در ساخت تیزرهای تبلیغاتی می تواند کمک نماید که نتیجه کار بسیار حرفه ای تر گردد.

 

هر آنچه که باید برای تصویربرداری همایش کنفرانس و سمینارها بدانید:

برای تصویربرداری از همایش، کنفرانس و مواردی از این قبیل در گام اول نیاز به چند دوربین و فیلمبردار هنرمند و حرفه‌ایست که بتوانند کل مراسم را از زوایای مختلف پوشش دهند. با این اقدام مطمئن خواهید بود که می توانید لحظه به لحظه‌ی همایش را ثبت نمایید و دوربین های مختلف را برای وظایف متفاوت در نظر بگیرید. به صورت کلی برای فیلمبرداری در اینگونه مراسم توصیه می شود تا نکات زیر را در ذهن داشته باشید:

تصویربرداری همایش کنفرانس

هر آنچه که باید برای تصویربرداری از همایش، کنفرانس و سمینارها بدانید:

 

  • تیم تصویربرداری حتما یکساعت پیش از آغاز مراسم باید در سالن حاضر باشند و اقدام به تنظیم و جای گذاری دوربینها نمایند.
  • در صورت وجود اتاق فرمان باید هماهنگی لازم بین مسئول اتاق فرمان و سرپرست تیم تصویربرداری صورت گیرد.
  • صدای سالن باید چک و بررسی شود.
  • تنظیمات مربوط به ترازسفیدی دوربین بین تمامی دوربینها باید انجام شود.
  • تا جای ممکن از فلاش و یا نورهای پرتابل در روی دوربین‌های تصویربرداری استفاده نگردد. (مگر شرایط خاص) چنین نوری موجب می شود تا حواس سخنران یا حاضرین از بین رفته و نتوانند بر روی موضوع سخنرانی یا همایش تمرکز لازم را داشته باشند.
  • چنانچه برای تصویربرداری از همایش، کنفرانس و … از یک دوربین استفاده می نمایید، باید آن را حتما در بهترین نقطه که بر تمام فضا اشراف دارد، به صورت ثابت نصب نمایید تا همه لحظات را بتواند تثبیت نماید.
  • استفاده از تیمی با روابط عمومی بالا میتواند در حل مشکلات احتمالی در حین کار یاریگر باشد و از ایجاد نگرانی در تیم برگزارکننده همایش بکاهد.
  • جای‌گیری مناسب یکی از دوربینها علاوه بر امکان تصویری با زاویه‌ای متفاوت میتواند با نظر کارگردانِ برنامه در دقایقی از مراسم بر روی ال ایی دی ها به نمایش درآید.
  • توجه نماید که برای تصویربرداری از همایش، کنفرانس و مراسم این چنینی، می بایست حتما با کمترین صدا کارکنید.از سوی دیگر باید حتما از لنز های تله فوتو بهره ببرید. از آنجا که شما به عنوان فیلمبردار نمی توانید زیاد در اینگونه همایش ها حرکت نمایید و گاها نور محیط نیز کم است لذا یک لنز مناسب می تواند مشکل شما را رفع نماید.و در پایان آدرس سالن همایش را اگر به درستی نمیدانید حتما از مسیریاب های مطمئن استفاده کنید تا زمان را از دست ندهید.

 

خدمات تصویری فیلم برداری عکاسی

این مطلب نیز شاید برای شما مفید باشد: خدمات تصویری عکاسی | تصویربرداری | تدوین

تصویربرداری همایش کنفرانس

جمع بندی:برای فیلمبرداری در محیط های بزرگ همانند همایش ها شما باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید و با هدف کار نمایید. سعی کنید تمام اتفاقات را به تصویر بکشید. این مورد نیازمند شناخت ماهیت همایش است. برای اینکه در پایان بتوانید تاثیر بهتری بر روی سایرین داشته باشید لازم است تا تصاویر خیره کننده ثبت نمایید.

 

نقش رویای بهشت مرکز خدمات روابط عمومی