بر مدار فرهنگ


بر مدار فرهنگ

انتشار: 19/01/18 برچسب ها :

بر مدار فرهنگ عنوان برنامه ای است خبری که در فضای مجازی منتشر میشود و به بررسی اخبار حوزه فرهنگ و هنر میپردازد.

بر مدار فرهنگ توسط شرکت نقش رویای بهشت تهیه و تولید میشود.
در شماره اول این برنامه به مطالب زیر پرداخته میشود:

بر مدار فرهنگ در کانال تلگرام دنبال کنید

رسانه ای برای انتشار اخبار فرهنگ و هنر
بر مدار فرهنگ را در کانال تلگرام دنبال کنید

رسانه ای برای انتشار اخبار فرهنگ و هنر

بررسی ها نشان میدهد از «٢,۵ درصد بودجه عمومی کل کشورکه به فصل فرهنگ،تربیت بدنی وگردشگری اختصاص یافته تنها ١٧.٨ درصد متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ـ قرعه‌کشی جدول سینمای رسانه‌ها در سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر انجام شد. «غلامرضاتختی» نخستین فیلم و «ماجرای نیمروز: ردخون» آخرین فیلم د رسینمای اصحاب رسانهاست.

ـ طی تفاهمی بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سرمایه‌گذاری حدودد وهزارمیلیارد تومانی، ایجاد ۲۰ هزارشغل در بخش فرهنگ و هنر پیش ‌بینی شده است.

ـ درراستای عدالت فرهنگی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخرین نشست با مدیران ارشد این وزارتخانه بار دیگر بر شعار «ایران تهران نیست» تأکید کرد و یادآور شد: میزان حمایت از استان‌ها ی کشور، مهمترین مؤلفه ارزیابی عملکرد مدیران خواهد بود

ـ جدیدترین جداول به روزشده کارگروه ساماندهی کاغذ در هفته سوم دی‌ ماه منتشر شده است که بر اساس آن ۲۴۷ متقاضی برای واردات کاغذ تأیید شده‌اند.

ـ در راستای شفاف ‌سازی اطلاعات  در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ فهرست رسانه‌های دارای مجوز تا تاریخ ۱۵ دی ماه ١٣٩٧ منتشر شد. در این فهرست بیش از ۱۰ هزارو ۵۰۰ رسانه چاپی و برخط ذکر شده است.

ـ دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار ومشخص شد مصلای امام خمینی مکان برپایی نمایشگاه کتاب است.

ـ دهمین دوره حراج تهران با مبلغ  ۳۴ میلیارد و ۴۰۳ میلیون تومان فروش به پایان رسید. در این حراج اثری از منیر فرمان فرماییان ۴ میلیارد تومان چکش خورد و رکوردار شد.

بر مدار فرهنگ | رسانه ای برای انتشار اخبار فرهنگ و هنر
بر مدار فرهنگ