عکاس حرفه ای کیست؟

خانه » اخبار و نوشته ها » عکاس حرفه ای کیست؟
عکاس حرفه ای

عکاس حرفه ای کیست؟

انتشار: 19/03/15 برچسب ها :

رزرو عکاسی در شرکت محل کار خانه

عکاس حرفه ای کیست؟ در روزگاری که در آن هستیم رشد تکنولوژی به اندازه ایست که از تصور ما فراتر میرود و حتما شما هم موافق با من هستید که بارها به چیزی فکر کرده ایم که اختراع شود و بعد متوجه میشویم سالها قبل اختراع شده است. امروزه دوربین های تلفن همراه آنقدر پیشرفته شده اند که اگر اصول عکاسی را بدانیم میتوانیم با آنها عکسهای خارق العاده ای بگیریم.

نکته ی نهفته در جمله قبل اصول عکاسی بود. بله آنچه وجه تمایز یک عکاس حرفه ای با دیگران است دانستن اصول عکاسی و و دانش آن است اما تمام آن نیست.

اگر بخواهیم یک عکاس حرفه ای را معرفی کنیم باید موارد زیادی را مطرح نماییم وگرنه نام نهادن عکاس حرفه ای به هر شخص که دوربینی دارد و حتی فنون کار با دوربین عکاسی را نیز به خوبی میشناسد کاریست جفا در حق عکاس حرفه ای هنرمند!!!

عکاسی حرفه ای | نقش رویای بهشت
عکاس حرفه ای

گرچه در برخی از تعاریف عکاس حرفه ای را عکاسی معرفی کرده اند که توان کسب درآمد از طریق شغل خود را داشته باشد اما این نیز نمیتواند به عقیده ما تعریفی جامع از عکاس حرفه ای باشد.

یک عکاس حرفه ای پس از شناخت کافی از دانش هنرهای تجسمی، دانش عکاسانه را فرا خواهد گرفت و سپس با کسب تجربه مواردی را خواهد آموخت که در هیچ کلاس درسی به او گفته نشده است اینجاست که عیار یک عکاس حرفه ای مورد سنجش قرار میگیرد.

شناخت کافی از موضوع:

به نظر شما آیا اگر کسی به اصول عکاسی آشنا باشد اما تجربه کافی در عکاسی از موضوعات مختلف را نداشته باشد توان عکاسی خبری را دارد؟ و یا اینکه توان عکاسی طبیعت را دارد؟ رسم است میان هنرمندان عکاس که یکدیگر را به تخصصشان عنوان میکنند. مثلا آقای سعیدی عکاس خبری، یا خانم اکبری عکاس تبلیغاتی این بدان معناست که کسب تجربه حتی در زمینه های مختلف آنقدر جای کار دارد که نمیتوان در تمام شاخه های عکاسی متخصص بود.  در نتیجه یک عکاس حرفه ای باید توان شناخت کافی از موضوع را داشته باشد.

روابط عمومی:

بسیاری از مواقع تنها با داشتن روابط عمومی خوب است که میتوان به ثبت تصاویر پرداخت. علی الرغم تمامی هماهنگی ها و دریافت مجوزها گاهی مشکلاتی به وجود می آید که تنها یک عکاس حرفه ای با روابط عمومی بالا توان حل آن را دارد.

عکاس حرفه ای خود را از ما بخواهید | نقش رویای بهشت
نقش رویای بهشت

تجربه:

تجربه بالا یک عکاس را به عنوان بهترین عکاس در میان تمام عکاسانی که در یک محل قرار گرفته اند متمایز میکند. البته در این بین شانس را نیز نباید نادیده گرفت.

مهارت های دیگر:

لازم است علاوه بر مهارتهای عکاسانه یک عکاس حرفه ای علوم دیگری را به خوبی بشناسد که مهم ترین آن میتواند تسلط کامل بر رایانه و همچنین زبان انگلیسی باشد.

تجهیزات:

داشتن تجهیزات کامل برای یک عکاس میتواند در مسیر حرفه ای شدن نیز نقشی موثر داشته باشد.

نقش رویای بهشت با دارا بودن عکاسان حرفه ای یاریگر شما در رسیدن به اهدافتان هست.

رزرو عکاسی در شرکت محل کار خانه