عکاسی خبری

خانه » اخبار و نوشته ها » عکاسی خبری
هدف اصلی عکاسی خبری خبررسانی است

عکاسی خبری

انتشار: ۹۷/۰۷/۳۰ برچسب ها :

عکاسی خبری را میتوان عکاسی داستانی مستند نامید؛ هدف اصلی عکاسی خبری خبررسانی است.در فتوژورنالیسم روایت عکس مقدم بر قضاوت است، عکاس خبری سعی نمیکند قضاوت خود را به عکس القا کنید. طبق مرام‌نامه‌های معتبر بین‌المللی وظیفه عکاس روایت است نه گزارشگری القایی.

در واقع عکاسی خبری شکلی ویژه از ژورنالیسم است که تصاویری را خلق می‌کند تا داستانی خبری را، به صورت مستند بازگو کند.

کار فتوژورنالیست این است که یک داستان واقعی را به موثق‌ترین شیوه ممکن و به بی‌نقص‌ترین شکل ژورنالیستی مستندسازی کند. عکس‌های خبری مستند گاه در کنار یک خبر و یا مقاله منتشر میشود و گه به تنهایی نشر میشوند.

عکاسی فتوژورنالیسم تاثیر زیادی در حفظ آگاهی عمومی جامعه دارد و بخش جدایی‌ناپذیری از یک دموکراسی سالم است.
خبر (News) ساختار خاصی دارد و هر چه در سطح جامعه جاریست، الزاما خبر نیست، اما رویداد (Event) است. هر رویدادی را نمی‌توان به خبر تبدیل کرد؛ مگر آنکه دارای ارزش خبری (News Values) باشد.

رویدادها در دنیای واقعی رخ می‌دهند و به محض اینکه به خاطر داشتن ارزش‌های خبری، از سوی روزنامه نگاران انتخاب می‌شوند و به دنیای رسانه‌ای انتقال می‌یابند به آنها خبر می‌گوییم. رویدادها برای عکاسی خبری میتواند جذاب باشد حال آنکه مورد توجه رسانه ها قرار نگیرد.

ادیت عکس در عکاسی خبری بسیار مهم است. در ادیت، باید سندیت عکس حفظ شود؛ حتی در کراپ نیز نباید واقعیت مخدوش شود.

گاهی یک کراپ میتواند تمامی یا بخشی از یک واقعیت را از بین ببرد. خط قرمز عکاسی خبری دست کاری عکس است. بسیاری جشنواره های معتبر در زمینه عکاسی خبری بعد از اینکه متوجه شده اند برگزیدگان آنان عکسها را دستکاری کرده اند ضمن پس گرفتن جوایز، باعث رسوایی بزرگی برای عکاسان خبری که قوانین را زیرپا گذاشته اند شده اند.

عکاسی خبری در نقش رویای بهشت

بسیاری از سازمانها و نهادها دولتی و یا خصوصی در مواردی نیازمند عکاسی خبری هستند. عکاسی مراسمات ، عکاسی جلسات ، عکاسی سمینارها ، عکاسی کنگره ها ، عکاسی نمایشگاه و…

نقش رویای بهشت به عنوان یکی از معتمدترین شرکتها در حوزه عکاسی، با تجربه ترین عکاسان خبری را در خدمت دارد که همگی جز بهترین و خبره ترین هنرمندان عکاس هستند.

تعهد و کوشش در قبال انجام کارهای سخت را میتوان از نقش رویای بهشت انتظار داشته باشید.

عکاسان بدون حاشیه که میتوانند با بهترین عکس های خبری خاطرات خوشی را از همکاری با این مجموعه برای شما به ارمغان آورند.

سرعت:

یکی از ویژگی های فتوژورنالیسم سرعت در ارسال و انتشار عکسها است.

امروزه با رشد و گسترش شبکه های اجتماعی از یکسو و از دیگر سو امکانات خارق العاده تلفن های همراه سرعت در عکاسی خبری نقشی مهم را دارد. عکاسان خبری در مجموعه ما به سرعت پس از عکاسی، عکسها را ادیت و آماده انتشار مینمایند.

عکاسی خبری امروزه نیازمند امکانات مهمی است که از آن جمله بهره جستن از بهترین وسایل عکاسی است. دوربین هایی باکیفیت به همراه لنزهایی حرفه ای که توانایی عکاسی خبری را در موقعیت های مختلف دارا باشند.

از سویی دیگر عکاسی خبری نیازمند تجربه ای بالا در این حوزه است عکاس خبری باید موقعیت سنج باشد و بتواند ضمن درک شرایط موجود از تمام توان هنری و فنی خود برای تهیه عکس خبری بهره جوید.

پوشش خبری مراسم خود را از طریق عکس و البته خبر به مجوعه نقش رویای بهشت بسپارید و از تمام امور خاطر جمع باشید.

عکاسی خبری
5 از 1 رای